Hamilelik Döneminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

Hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yeni hamile olduğumu öğrendim ve hamilelik döneminde nelere dikkat etmeliyim.

Yumurta Soruldu üzerinde Ağu 25, 2017 Anne Ve Çocuk.
Yorum Ekle
 • 1 Cevap(lar)

  Hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler

  Öncelikle hayırlı olsun sağlıklı kucağınıza inşallah alırsınız hamilelik döneminde mutlaka ve mutlaka sigarayı bırakın doktor tavsiyesi günde 1 tane 5 tane izin veriliyormuş diye bir şey yok sizin yapmanız gereken hamilelik esnasında en önce içiyorsanız sigarayı bırakmaktır.

  Hamilelik dönemi bir kadının yaşadığı mucizevi anlardan biridir , bu dönemde an dediğimiz o kısacık dilim dokuz ay gibi bir zamana yayılmıştır. Bu mucizeye an an tanık olmak anne adayının başına gelebilecek en değerli şeylerden biridir, bu zaman dilimini her anlamda çok iyi değerlendirmek gerekir.

   

             Hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler denince akla ilk ne yemeli ne içmeli gelir ve gelmelidir de fakat ben ondan önce anne adayının ruh sağlığını beslemesi gerektiğini vurgulayacağım. Giderek gelişen teknoloji bizi tamamıyla esir almakta bildiğimiz veya bilmediğimiz her şeyi tekrar tekrar öğrenme çabasına sürüklemekte ve bu durum hamilelikte çok yorucu olabilmektedir.

   

  Anne adayları daha pratik ve daha sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek istiyorlarsa yaşamlarını mutlaka planlamalıdırlar. İnternetten veya çevrelerinden hamilelik hikayeleri okuyup ve dinleyip bilgilerini tazeliyorlardır ama bu planlama kısmı ne kadar zikredilse de hayata geçirme kısmında herkes başarılı olamayabiliyor. Bu konuda hassas davranarak planlama kısmını hemen yapmalıdırlar.

   

             Hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenlerin listesi kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmekte, anne adayının yaşadığı ülke ,iklim ,doğa şartları ve buna bağlantılı olarak beslenme şekilleri, yedikleri içtikleri her şey ve tabiki ne kadar doğal oldukları büyük önem taşımaktadır. Beslenmenin önemini çok iyi bildiğimiz bir dönemde yaşıyoruz ve çocuklarımıza kadar indi bu bilinç ve bunun önemine haiz olmak.

   

  Bu durum çok sevindirici fakat her zaman her şey istediğimiz gibi gitmiyor olabilir, gün içerisinde olumsuz sürprizler karşımıza çıkabiliyor bunlara hazırlıklı olmak gereklidir. Anne adayının her şeyi hesapladığı bir dönemdir aslında hamilelik dönemi, bu dönemde bağışıklık sisteminin de kuvvetli olması, strese dayanıklı olmaları açısından çok gereklidir. Hamileler kendilerini analiz etmeli nelere karşı hassaslarsa onları üzücü her şeyden uzak durmaya gayret etmelidirler.

   

             Hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler kişiden kişiye değişebilse de sağlık, yaşam şartları, öğrenim düzeyi ,çevre koşulları vs.. Aslında en büyük ve en önemli ortak noktaları sevgidir. Hepsi sevgiye ve ilgiye daha çok muhtaç oldukları bir dönemi yaşamaktadırlar.

   

  Yani çevresindekilerin bu önemli ve ince detaylara dikkatle eğilmeleri hamilelik sürecini daha sağlıklı ve mutlu geçirmelerinde çok etkili olacaktır. Bu sevgi artışının bebeklerine de olumlu yansımalarını tecrübe edecekleri bilinmektedir.

   

  Civciv üzerinde Ağu 25, 2017 cevapladı.
  Yorum Ekle
 • Cevabın

  Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.